RHV2-2405D/R20
Part number:
RHV2-2405D/R20
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-5V 2W
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 10
quantity
unit price
price
10
  • Current - Output (Max)
    200mA, 200mA
  • Size / Dimension
    1.77" L x 0.59" W x 0.67" H (45.0mm x 15.0mm x 17.0mm)
  • Voltage - Isolation
    20 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    16-SIP Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    2 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Output 2
    -5V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    77%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V