RHV3-1212S/R20
Part number:
RHV3-1212S/R20
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 3W
BUY NOW add to cart
inventory 1748
minimum : 1
  • Current - Output (Max)
    250mA
  • Size / Dimension
    1.77" L x 0.59" W x 0.67" H (45.0mm x 15.0mm x 17.0mm)
  • Voltage - Isolation
    20 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 80°C
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    79%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    10.8V
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V