RPMB3.3-2.0-CT
Part number:
RPMB3.3-2.0-CT
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1632
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Size / Dimension
    0.48" L x 0.48" W x 0.15" H (12.2mm x 12.2mm x 3.8mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Package / Case
    25-BLGA Module
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    84%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    4V
  • Voltage - Input (Max)
    36V