RPMH12-0.5-CT
Part number:
RPMH12-0.5-CT
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 30
quantity
unit price
price
30
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off, Remote Sense
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Size / Dimension
    0.48" L x 0.48" W x 0.15" H (12.2mm x 12.2mm x 3.8mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    25-BLGA Module
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    82%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Voltage - Input (Max)
    65V