RPMH24-1.5-CT
Part number:
RPMH24-1.5-CT
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V
BUY NOW add to cart
inventory 1637
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote Sense
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Size / Dimension
    0.48" L x 0.48" W x 0.15" H (12.2mm x 12.2mm x 3.8mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    92%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    26V
  • Voltage - Input (Max)
    60V