RSDW40H-48
Part number:
RSDW40H-48
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 48V 40W
BUY NOW add to cart
inventory 1610
  • Current - Output (Max)
    833mA
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 90°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    40 W
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Input (Min)
    40V
  • Voltage - Input (Max)
    160V