RSDW60G-15
Part number:
RSDW60G-15
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 60W
package:
Bulk
inventory 1600
minimum : 1
  • Applications
    Railway
  • Current - Output (Max)
    4A
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    60 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    92%
  • Approval Agency
    CE, EAC
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V