S12S24-1WH2
Part number:
S12S24-1WH2
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 1W
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 21590
minimum : 1
  • Applications
    Industrial
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    42mA
  • Size / Dimension
    0.46" L x 0.24" W x 0.39" H (11.6mm x 6.0mm x 10.0mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    4-SIP Module
  • Power (Watts)
    1 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    80 ~ 88%
  • Approval Agency
    CE
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    11.4V
  • Voltage - Input (Max)
    12.6V