SDH03-24S24W
Part number:
SDH03-24S24W
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 3W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1610
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    125mA
  • Size / Dimension
    0.52" L x 0.36" W x 0.40" H (13.2mm x 9.1mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Package / Case
    7-DIP Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    82%
  • Approval Agency
    CE
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V