SDH05-05S24
Part number:
SDH05-05S24
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 5W
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Current - Output (Max)
    210mA
  • Size / Dimension
    0.52" L x 0.36" W x 0.40" H (13.2mm x 9.1mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    5 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    83%
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    13.2V