SFTN02N-15
Part number:
SFTN02N-15
manufacturer:
describe:
DC/DC CONVERTER
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    133mA
  • Size / Dimension
    0.60" L x 0.43" W x 0.28" H (15.2mm x 10.9mm x 7.1mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C
  • Package / Case
    12-SMD Module, 10 Leads
  • Power (Watts)
    1.995 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    80%
  • Approval Agency
    CE, EAC, UKCA
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V