SKMW06F-15
Part number:
SKMW06F-15
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 6W
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Current - Output (Max)
    400mA
  • Size / Dimension
    1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    6 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V