SKMW06F-24
Part number:
SKMW06F-24
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 6W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    250mA
  • Size / Dimension
    1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    5-DIP Module, 4 Leads
  • Power (Watts)
    6 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    86%
  • Approval Agency
    CE, cURus, EAC
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V