SLW05B-033
Part number:
SLW05B-033
manufacturer:
describe:
DC/DC CONVERTER
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    1.5A
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.44" H (50.8mm x 25.4mm x 11.3mm)
  • Voltage - Isolation
    1 kV
  • Operating Temperature
    -15°C ~ 60°C
  • Package / Case
    5-DIP Module, 4 Leads
  • Power (Watts)
    4.95 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    71%
  • Approval Agency
    CE, EAC, FCC, UKCA
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V