SPB09A-24
Part number:
SPB09A-24
manufacturer:
describe:
DC/DC CONVERTER
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 1
  • Features
    Remote On/Off
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    375mA
  • Size / Dimension
    0.94" L x 0.38" W x 0.44" H (24.0mm x 9.6mm x 11.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 90°C (With Derating)
  • Package / Case
    8-DIP Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    9 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    88%
  • Approval Agency
    CE, EAC, UKCA
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    18V