SPRN01N-15
Part number:
SPRN01N-15
manufacturer:
describe:
DC/DC CONVERTER
package:
Tube
inventory 1690
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    67mA
  • Size / Dimension
    0.77" L x 0.28" W x 0.40" H (19.6mm x 7.1mm x 10.1mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 90°C (With Derating)
  • Package / Case
    6-SIP Module, 4 Leads
  • Power (Watts)
    1.005 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    73%
  • Approval Agency
    CE, EAC, UKCA
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    22.8V
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V