SWA2-24-15
Part number:
SWA2-24-15
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 2W
package:
Tray
inventory 1605
minimum : 1
  • Features
    Heat Sink, Remote On/Off, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    67mA, 67mA
  • Size / Dimension
    0.86" L x 0.36" W x 0.44" H (21.8mm x 9.2mm x 11.1mm)
  • Voltage - Isolation
    1 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    8-SIP Module, 7 Leads
  • Power (Watts)
    2 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    70%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    36V