SWU0.75-15-15W
Part number:
SWU0.75-15-15W
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 750MW
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1605
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    25mA, 25mA
  • Size / Dimension
    0.77" L x 0.24" W x 0.40" H (19.6mm x 6.1mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    750 V
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 71°C
  • Package / Case
    7-SIP Module, 5 Leads
  • Power (Watts)
    750 mW
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    80%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    13.5V
  • Voltage - Input (Max)
    16.5V