TEN 40-4812WIE
Part number:
TEN 40-4812WIE
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 12V 40W
BUY NOW add to cart
inventory 1600
  • Current - Output (Max)
    3.333A
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.40" H (50.8mm x 25.4mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.6 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Power (Watts)
    40 W
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V