TEN 60-7215WIR
Part number:
TEN 60-7215WIR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 60W
BUY NOW add to cart
inventory 1637
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.60" W x 1.00" H (50.8mm x 40.7mm x 25.4mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    8-DIP Module
  • Power (Watts)
    60 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    91%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    160V