THN 10-2415WIR
Part number:
THN 10-2415WIR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 10W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 2285
minimum : 1
  • Features
    Adjustable Output, Remote On/Off
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    420mA
  • Size / Dimension
    1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    10 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
    CB, cURus
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V