THN 10-2423WIR
Part number:
THN 10-2423WIR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
BUY NOW add to cart
inventory 1627
  • Current - Output (Max)
    333mA, 333mA
  • Size / Dimension
    1.00" L x 1.00" W x 0.39" H (25.4mm x 25.4mm x 9.9mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Power (Watts)
    10 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Voltage - Output 2
    -15V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V