THPM4301A
Part number:
THPM4301A
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 0.6-3.6V
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1616
minimum : 250
quantity
unit price
price
250
  • Features
    Adjustable Output
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    6A
  • Size / Dimension
    0.43" L x 0.36" W x 0.11" H (11.0mm x 9.1mm x 2.8mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    56-BLGA Module
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    56-LGA (11x9.1)
  • Voltage - Output 1
    0.6 ~ 3.6V
  • Efficiency
    96%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    2.96V
  • Voltage - Input (Max)
    6V