TR2005S1V2
Part number:
TR2005S1V2
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 1.2V
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1600
minimum : 30
quantity
unit price
price
30
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Size / Dimension
    0.55" L x 0.30" W x 0.40" H (14.0mm x 7.5mm x 10.1mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 100°C (With Derating)
  • Package / Case
    3-SIP Module
  • Voltage - Output 1
    1.2V
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
    CE, TUV, UL
  • Voltage - Input (Min)
    3V
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V