TW1.8-48-12
Part number:
TW1.8-48-12
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-12V 1.8W
BUY NOW add to cart
inventory 1605
  • Current - Output (Max)
    75mA, 75mA
  • Size / Dimension
    1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    500 V
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 71°C
  • Power (Watts)
    1.8 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    55%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    45.6V
  • Voltage - Input (Max)
    50.4V