TW3-48S15
Part number:
TW3-48S15
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 15V 3W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1605
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    200mA
  • Size / Dimension
    1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
  • Voltage - Isolation
    500 V
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 71°C
  • Package / Case
    24-DIP Module, 12 Leads
  • Power (Watts)
    3 W
  • Voltage - Output 1
    15V
  • Efficiency
    55%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    45.6V
  • Voltage - Input (Max)
    50.4V