TWA3-5S33
Part number:
TWA3-5S33
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 3.3V 2W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1605
minimum : 1
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    600mA
  • Size / Dimension
    1.25" L x 0.80" W x 0.50" H (31.8mm x 20.3mm x 12.6mm)
  • Voltage - Isolation
    500 V
  • Operating Temperature
    -25°C ~ 71°C
  • Package / Case
    24-DIP Module, 12 Leads
  • Power (Watts)
    2 W
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Efficiency
    76%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    4.5V
  • Voltage - Input (Max)
    6V