UJT060A0X43-SRPZ
Part number:
UJT060A0X43-SRPZ
manufacturer:
describe:
60A DC/DC CONVERT 0.5-2.1V
package:
Cut Tape (CT)
inventory 2030
minimum : 1
  • Part Status
    Discontinued at
  • Features
    Adjustable Output, PMBus™, Remote On/Off, Remote Sense
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module, tal
  • Current - Output (Max)
    60A
  • Size / Dimension
    0.80" L x 0.45" W x 0.51" H (20.3mm x 11.4mm x 12.9mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    Module
  • Voltage - Output 1
    0.5 ~ 2V
  • Efficiency
    91.2%
  • Approval Agency
  • Voltage - Input (Min)
    7.5V
  • Voltage - Input (Max)
    14.4V