URA4805YMD-15WR3
Part number:
URA4805YMD-15WR3
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-5V 15W
package:
Tube
inventory 1636
  • Current - Output (Max)
    1.5A, 1.5A
  • Size / Dimension
    1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Output 2
    -5V
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V