URB2424S-10WR3
Part number:
URB2424S-10WR3
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 10W
package:
Tube
inventory 1606
minimum : 22
quantity
unit price
price
22
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    417mA
  • Size / Dimension
    0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    8-SIP Module, 7 Leads
  • Power (Watts)
    10 W
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    88%
  • Approval Agency
    CE
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V