URB4805YMD-15WR3
Part number:
URB4805YMD-15WR3
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 5V 15W
package:
Tube
inventory 14004
minimum : 19
quantity
unit price
price
19
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Size / Dimension
    1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 105°C
  • Package / Case
    6-DIP Module
  • Power (Watts)
    15 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
    CB, CE, cURus
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Voltage - Input (Max)
    75V