URD12S05-10W
Part number:
URD12S05-10W
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 5V 10W
package:
Bulk
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 21600
minimum : 1
  • Applications
    Industrial
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Size / Dimension
    2.00" L x 1.00" W x 0.41" H (50.8mm x 25.4mm x 10.5mm)
  • Voltage - Isolation
    3 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    5-DIP Module
  • Power (Watts)
    10 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    80 ~ 88%
  • Approval Agency
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V