UWS-5/10-Q12P-C
Part number:
UWS-5/10-Q12P-C
describe:
DC DC CONVERTER 5V 50W
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 1721
minimum : 1
  • Current - Output (Max)
    10A
  • Size / Dimension
    1.30" L x 0.90" W x 0.36" H (33.0mm x 22.9mm x 9.1mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Power (Watts)
    50 W
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Efficiency
    91%
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    36V