VCB4824SBO-30WR3
Part number:
VCB4824SBO-30WR3
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 24V 30W
package:
Tray
inventory 1771
minimum : 60
quantity
unit price
price
60
specifications
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
    Adjustable Output, Remote Sense
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    1.25A
  • Size / Dimension
    1.30" L x 0.90" W x 0.36" H (33.0mm x 22.9mm x 9.2mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    Sixteenth Brick
  • Power (Watts)
    30 W
  • Number of Outputs
    1
  • Supplier Device Package
    Sixteenth Brick
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Efficiency
    90%
  • Approval Agency
    CE
  • Standard Number
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Voltage - Input (Max)
    75V