VDSD1-S24-DI5-SIP
Part number:
VDSD1-S24-DI5-SIP
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-5V 1W
package:
Tube
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Features
    SCP
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    100mA, 100mA
  • Size / Dimension
    0.77" L x 0.24" W x 0.39" H (19.6mm x 6.0mm x 10.0mm)
  • Voltage - Isolation
    1 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    7-SIP Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    1 W
  • Number of Outputs
    2
  • Supplier Device Package
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Output 2
    -5V
  • Voltage - Output 3
  • Voltage - Output 4
  • Efficiency
    74%
  • Approval Agency
    cURus
  • Voltage - Input (Min)
    21.6V
  • Voltage - Input (Max)
    26.4V