VTM2308S60Z0825TZ0
Part number:
VTM2308S60Z0825TZ0
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 0-7.5V 188W
package:
Tray
ROHS status:
Yes
currency:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Features
    Adjustable Output
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    25A
  • Size / Dimension
    0.90" L x 0.34" W x 0.19" H (22.9mm x 8.5mm x 4.9mm)
  • Voltage - Isolation
    2.25 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Package / Case
    Module
  • Power (Watts)
    188 W
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Output 1
    0 ~ 7.5V
  • Efficiency
    92.4%
  • Approval Agency
    CE, cTUVus
  • Voltage - Input (Min)
    0V
  • Voltage - Input (Max)
    60V