VWRAT2-D12-D12-SMT-TR
Part number:
VWRAT2-D12-D12-SMT-TR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER +/-12V 2W
package:
Tape & Reel (TR)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
RFQ Add to RFQ list
inventory 1600
Please send an inquiry form, we will reply immediately
Quick inquiry
specifications
  • Part Status
    Obsolete
  • Features
    SCP
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Isolated Module
  • Current - Output (Max)
    83mA, 83mA
  • Size / Dimension
    0.94" L x 0.54" W x 0.30" H (23.9mm x 13.7mm x 7.5mm)
  • Voltage - Isolation
    1.5 kV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C
  • Package / Case
    16-SMD Module, 6 Leads
  • Power (Watts)
    2 W
  • Number of Outputs
    2
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Output 2
    -12V
  • Voltage - Output 3
  • Efficiency
    80%
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Voltage - Input (Max)
    18V