VXO7809-500-M-TR
Part number:
VXO7809-500-M-TR
manufacturer:
describe:
DC DC CONVERTER 9V 4.5W
package:
Cut Tape (CT)
ROHS status:
Yes
currency:
PDF:
BUY NOW add to cart
inventory 2614
minimum : 1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Features
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Type
    Non-Isolated PoL Module
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Size / Dimension
    0.53" L x 0.49" W x 0.14" H (13.5mm x 12.5mm x 3.5mm)
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Package / Case
    4-SMD Module
  • Power (Watts)
    4.5 W
  • Voltage - Output 1
    9V
  • Efficiency
    93%
  • Approval Agency
    EN
  • Standard Number
    55024; 55032 Class A
  • Voltage - Input (Min)
    12V
  • Voltage - Input (Max)
    36V